2022 yılında kurulan Katan Turizm, Kültür ve Turizm Bakanlığı denetiminde, TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) tarafından düzenlenen ‘’A Grubu Seyahat Acentesi İşletme Belgesi’’ ile hizmet vermektedir. Katan Turizm, Cappadocia Trend Cars Tourism ve Kapadokya Trend Balayı ağları üzerinden farklı konseptler ile faaliyetlerini sürdürmektedir.  
 
Katan Turizm, Kapadokya bölgesinin büyüleyici doğasını, daha geniş kitleler ile buluşturmayı amaçlamaktadır. Misafir memnuniyetini en önemli önceliği haline getiren kuruluş, kişilerin özel istek ve ihtiyaçları doğrultusunda planlamalar yapmaya özen göstermektedir. Bununla birlikte, yerli ve yabancı misafir profiline hitap etmekte, balayı paketleri, grup turları veya özel tur organizasyonları düzenlemektedir. 
 
Misafir memnuniyetinde sürdürülebilirliği hedefleyen Katan Turizm, Kapadokya seyahatlerinde otel, rehber, transfer aracı seçimini titizlikle yürütmektedir. Ayrıca, bölgeye özgü yapılan aktivitelere ulaşımı kolaylaştırmakta, güvenli aracılarla iş birliği sağlamaktadır.  
 
Katan Turizm, uzun yılların getirdiği sektör tecrübesini, günümüzün yenilikleriyle birleştirerek ilerleyen profesyonel ekibi ile hareket etmektedir. Aynı zamanda, güven, özgünlük ve güler yüzlülüğü esas alan hizmet anlayışı ile sektörde varlığını korumaya devam edecektir.